Podsumowanie 2018

Jak to mówią „lepiej późno niż wcale”. Postanowiliśmy w tym roku zrobić podsumowanie roku poprzedniego w kontekście tego co wydarzyło się na rynku modowym. A wydarzyło się dużo…ciekawych i znaczących, w tym dla polskiego rynku modowego rzeczy.

Wyodrębniliśmy trzy kategorie i w nich wybraliśmy to co w naszej ocenie było naj… w roku 2018. Wygrani w każdej kategorii zostaną opisani w oddzielnych wpisach.

Oto i nasze kategorie:

 

 

#1 Największe wydarzenie modowe na polskim rynku

 

Polski rynek modowy wciąż się rozwija. Powstają nowe marki modowe, a te które już istnieją zaczynają odnosić sukcesy na rynkach zagranicznych, jak na przykład marka ZAQUAD prowadzona przez wspaniałą Annę Banaczek, która została dostrzeżona i wyróżniona przez samą Chiarę Ferragni i jej blog The Blonde Salad. Jednak w naszej ocenie na polskim rynku modowym w 2018 największym wydarzeniem było pojawienie się polskiej edycji magazynu Vogue. Koniecznie przeczytajcie wpis, w którym nie tylko przybliżamy historię magazynu, ale również wybieramy najładniejszą, zdaniem każdej z nas, okładkę polskiego Vogue.

 

 

#2 Najmocniejszy trend 2018 roku

 

Najmocniejszy trend to zdecydowanie kategorią, której nie mogło zabraknąć wśród modowego podsumowania roku. Po lekturze artykułu Michała Zaczyńskiego na vogue.pl „Podsumowanie 2018 roku: 12 najważniejszych wydarzeń w światowej modzie.”, nie mamy wątpliwości, że są nim buty sportowe, ale nie ładne tylko te brzydkie, dziadkowe. Te brzydkie buty sportowe poniekąd zastąpiły szpilki. A poza tym są tak brzydkie, że aż piękne. Jednak jako miłośniczka szpilek, muszę przyznać, że mam mieszane uczucia co do tego trendu i nie do końca mogę się do niego przekonać, ale pojawienie się tych butów w reklamach Gucci, w których modelki noszą je do pięknych, eleganckich kostiumów, zdecydowanie świadczy o tym, że trend jest mocny i zaszła zmiana co do podejścia do szpilek. O tym trendzie będziecie mogli przeczytać w oddzielnym wpisie. A czy Wy macie swoje ulubione buty w tym stylu? Wolicie te od Balenciaga, Louis Vuitton czy Gucci? Dajcie znać w komentarzach.

 

 

#3 Spory modowe

 

W tej kategorii, naszym zdaniem, zdecydowanym zwycięzcą jest marka Balenciaga, przeciwko której w 2018 roku wytoczono dwie sprawy. Jedna z nich dotyczyła zarzutu naruszenia praw wyłącznych do grafiki znajdującej się na torbie pamiątkowej a druga naruszenia praw wyłącznych właściciela marki odświeżaczy zapachowych. Pod postem dotyczącym zwycięzcy w tej kategorii dajcie koniecznie znać co sądzicie o tych sporach?Bądź na bieżąco z zagadnieniami dotyczącymi prawa mody!
Zapisz się do newslettera już teraz!