Ochrona marki – Raport modowy

Ochrona marki jest jedną z najistotniejszych kwestii w działalności każdej firmy.

Branża modowa rozwija się stale i dynamicznie. W bardzo szybkim tempie rośnie też rynkowa konkurencja. Dlatego tak ważne jest zdefiniowanie precyzyjnej strategii ochrony naszej marki, która pozwala nam wyróżnić się spośród innych podmiotów, oferujących ten sam zakres produktów.

 

Bądź na bieżąco z zagadnieniami dotyczącymi ochrony marki – zapisz się do newslettera

i pobierz raport!

Stay up to date with brand protection issues – subscribe to the newsletter and

download the report!

Marka to najcenniejsza wartość, jaką posiada przedsiębiorstwo. Dlatego skuteczna ochrona marki ma kapitalne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania firmy. Bywa, że jej renoma sama w sobie jest najlepszą reklamą. Pokazuje to przykład wielu domów mody, które są prawdziwymi legendami swojej branży. Dior, Chanel, Prada – te firmy przez lata istnienia na rynku wypracowały sobie tak silną pozycję, że trudno wyobrazić sobie coś, co mogłoby nią zachwiać. Oczywiście, olbrzymi wpływ ma na to cała grupa utalentowanych projektantów, którzy tworzą poszczególne kolekcje. Z drugiej jednak strony, domy mody to machina marketingowa i mnóstwo prawników, którzy czuwają nad ochroną marki. Logo, unikalna nazwa, czasem nawet wykorzystywane kolory, to bogactwo, które pozwala na stałe zapisać się w świadomości odbiorców. Dlatego, już rozpoczynając działalność, warto wypracować sobie strategię, którą z jednej strony wykorzystamy kiedy dojdzie do naruszeń dokonywanych przez podmioty zewnętrzne, a z drugiej – pozwoli nam ona wzmocnić pozycję marki na rynku.

Strategia ochrony marki pomoże nam rzeczywiście dochodzić swoich praw, kiedy konkurent decyduje się na nieuczciwe zagranie. Pozwoli nam także określić w jaki sposób funkcjonować na rynku, aby nie zostać posądzonym przez podmioty zewnętrzne.

Ochrona marki to kluczowa kwestia dla wszystkich firmy z branży odzieżowej.

Opinie dotyczące raportu

Bądź na bieżąco z zagadnieniami dotyczącymi ochrony marki – zapisz się do newslettera

i pobierz raport!

Stay up to date with brand protection issues – subscribe to the newsletter and

download the report!

Bądź na bieżąco z zagadnieniami dotyczącymi prawa mody!
Zapisz się do newslettera już teraz!